Френският шампион Пари Сен Жермен стартира победоносно тазгодишното си участие в

...

ПСЖ и Мбапе нокаутираха Ювентус в страхотно шоу на Парк де Пренс на старта в ШЛ

Френският шампион Пари Сен Жермен започва победоносно тазгодишното си присъединяване в Шампионската лига, откакто надигра гостуаващия на " Парк де Пренс " отбор на Ювентус с в един от най-очакваните конфликти от първия кръг на груповата фаза на шампионата.  Килиан Мбапе откри резултата още в шестата, а по-късно удвои в 22-ата минута. Уестън МакКени върна един гол за гостите в 53-ата минута, което обаче се оказа незадоволително за освен това от почетна загуба.

Пари Сен Жермен започва по-силно срещата и съумя да открие резултата още с първата си действителна опция в мача. В шестата минута Килиан Мбапе комбинира с Неймар, който елегантно копна топката и изведе французина зад отбраната на противника отляво в наказателното поле, след което нападателят стреля от воле и означи във вратата на Матия Перин за 1:0.